Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Uzmana Sorun

Trafik Sigortası kazada zararı karşılar mı?

Yayın Tarihi
08.10.2010

Merhaba, Dün otomobil kullanırken ışıklı bir kavşağa yaklaştığımda karşıma çıkan kamyonete çarpmamak için direksiyonu karşı şeride kırıp, o şeritteki bir refüje çarparak takla atan aracımdan sağ çıktım. Aracım şirket arabasıydı, alalı 1 hafta olmuştu ve güvence olarak sadece sigortası var. Kaskosu yok, muayenesi yok. Olay yerinde kamera yoktu ve şans eseri orada bulunan bir sivil polis suçun bende olduğunu ve yanıp sönen yeşilde geçmek için hızlanınca (80-90km. hız) ışık ihlali yaptığımı söyledi. Dolayısıyla kusurlu ben oldum. Zaten karşıma çıkan kamyonet de çoktan kayıplara karışmıştı. Size sormak istediğim; sigorta aracın tamirat masraflarını karşılar mı ve bana bundan sonra yaşayabileceğim olasılıklara karşı önereceğiniz bir şey var mı? Teşekkürler.Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar
Yayınlayan   Gökhan
Puanlama: Toplam Puanlama Sayısı: 3
Yayın Tarihi   11.10.2010
Merhaba,

Anladığım kadarıyla aracınızda sadece Zorunlu Trafik sigortası var. Bu durumda malesef sigorta herhangi bir masrafı karşılamayacaktır. Zira zorunlu trafik sigortası, tüm araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.


Saygılar,
Gökhan Göğebakan
Yayınlayan   ugur akdemir
Puanlama: Toplam Puanlama Sayısı: 3
Yayın Tarihi   14.03.2011
Size bir sorum olacak bilgilendirirseniz cok memnun olurum.şimdi yolda giderken araçın hız 120km ile gidiyorduk. giderken önümüze aniden cıkan araç carp mamak için şerit ihlali yaptık ama arkadan gelen aracı göremedik ve kaza yaptık iki araça birden captık. aracımızın kaskosu yok sadece tarfik sigortamız var.suçluluk oranımız 8,6 altı ve iki araçın masrafını bizim sigortamız mı ödeyecek. ödeyecek se sadece iki araçı mı döyecek. yoksa bizim aracıda ödeyecek mi. bilgilendirirseniz sevinirim tşklr şimdiden.
Yayınlayan   Gökhan
Puanlama: Toplam Puanlama Sayısı: 1
Yayın Tarihi   15.03.2011
Merhaba,

Trafik sigortası sadece karşı tarafın zararını karşılar. Sizin aracınızda meydana gelen zararı karşılamaz.

Saygılar,
Gökhan Göğebakan

İlgili Kategoriler
Bakınız
İlgili diğer makaleler
USD/TL:4.7151 / 4.7236 EUR/TL:5.4667 / 5.4765   EUR/USD:1.1594 / 1.1594   GBP/USD:1.3245 / 1.3245
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria