Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Uzmana Sorun

Konut Kredimi yapılandırabilir miyim?

Yayın Tarihi
21.09.2010

Garanti bankasından konut kredisi kullandım. Yaklaşık olarak 34 ay ödemem kaldı. Bunu yeniden yapılandırabilir miyim veya ihtiyaç kredisi kullanıp kapatmam mantıklı olurmu aylık ödemelerim (511)tlFacebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar
Yayınlayan   Gökhan
Puanlama: Toplam Puanlama Sayısı: 0
Yayın Tarihi   21.09.2010
Merhaba,


Teknik olarak elbette kredinizi yapılandırabilirsiniz ancak kredinizi yapılandırırken 2 kere düşünmelisiniz. Çünkü bir çok tüketici yapılandırmadan sonra taksit miktarının düştüğüne sevinirken, kredi yapılandırma sırasında çıkan masrafları gözardı etmekte ve aslında zarara uğramakta. Ayrıca bankanızın kredinizi yapılandırma gibi bir sorumluluğu yoktur. Bankanızın yapılandırma yapıp yapmayacağı tamamen kendi tercihidir.

34 ay taksitiniz kaldığına göre 511 TL'den hesapladığımızda yaklaşık olarak 17400 TL ödemeniz kalmış. Ancak sadece bu bilgilerle ne tür bir yapılandırmanın sizin için en uygun olacağını kestirmek biraz zor. Kredinizi yapılandırmadaki amacınız vadeyi sabit tutmak ve ya azaltmak ise tüketici kredilerine göz atmanızda yarar var. Zira kısa vadede konut kredilerinden daha avantajlı olan tüketici kredileri ürünleri piyasada bulunmakta. Ancak kredi vadenizi uzatıp daha az taksitlerle ödemelerinizi hafifletmek istiyorsanız mortgage ürünlerine daha fazla yoğunlaşmalısınız. Genede her iki durumda da iki kredi türünede göz atınız.

Ayrıca Finzoom Hesap Makinesi ile yapılandırmadan kârlı çıkıp çıkmayacağınızı da hesaplayabilirsiniz. Finzoom Refinanasman Hesap Makinesi.


Saygılar,
Gökhan Göğebakan.

İlgili Kategoriler
Bakınız
İlgili diğer makaleler
USD/TL:4.0273 / 4.0345 EUR/TL:4.9841 / 4.993   EUR/USD:1.2376 / 1.2376   GBP/USD:1.4203 / 1.4203
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria