Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

Vakıfbank, ‘Kredi Kartı Güvence Sigortası’ hazırladı

Yayın Tarihi
16.07.2009

Ekonominin hızlandığı dönemde pek fazla rağbet görmeyen kredi geri ödeme sigortası ve işsizlik sigortası gibi ürünler krizle birlikte insanların mevcut varlıklarını kaybetme korkularının ön plana çıkmasından dolayı daha fazla önem kazandı.

Güneş Sigorta-Vakıfbank işbirliğiyle hazırlanan “Kredi Kartı Güvence Paketi” ürünüyle, müşterilerin gereksinimleri göz önüne alınarak oluşturulan teminatlar bir pakette, sabit bir primlendirmeyle sigorta tüketicilerinin hizmetine sunuldu.
Ürün, işsizlik sigortasının yanında gasp, kapkaç, ferdi kaza ve hukuksal koruma teminatlarını da aynı paketin içerisinde tek bir primle sunuyor.
Böylelikle, Vakıfbank kredi kartına sahip olan müşteriler hem işsiz kalmaları halinde bir önceki dönem kredi kartı ekstrelerini sigortadan karşılayabiliyor, hem de gasp, kapkaç, ferdi kaza, hukuksal koruma gibi teminatlara da bu paketle sahip olabiliyorlar.
Seyahat edenlerin sadece binde 3’ü sigortalı

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği’nin (TSRŞB) yaptırdığı ‘Sigorta Tutum ve Davranış Araştırması’, Türk halkının sadece yüzde 0.3’ünün tatile giderken seyahat sigortası yaptırdığını gösteriyor.
Türkiye’de sigorta algısının değiştirilmesi ve sigortalılık oranının artırılması konusunda çalışmalar yapan TSRŞB, tatil döneminin yoğunlaştığı bugünlerde tüm tatilcilere Seyahat Sigortası yaptırmayı öneriyor.
Yapılan açıklamada, seyahat sigortası, yurtiçinde, yurtdışına veya yurtdışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri kaza sonucu oluşanlar da dahil olmak üzere sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türü olduğu vurgulanıyor.
Sigorta şirketi, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, sigortalıya, poliçe de belirtilen teminatları sağlıyor.

Kaynak: Milliyet
Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
Bakınız
USD/TL:4.0758 / 4.0832 EUR/TL:4.972 / 4.9809   EUR/USD:1.2199 / 1.2199   GBP/USD:1.3949 / 1.3949
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria