Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

TOKİ’nin kampanyası rekor kırdı

Yayın Tarihi
16.11.2010

TOKİ'nin yüzde 17 indirimin yaptığı uygulamaya 7 bin kişi katılması beklenirken 13 bin kişi başvurdu.

TOKİ’nin erken ödeme kampanyasına başvurular rekor kırdı. Ekim-kasım döneminde geçerli olan ve yüzde 17 indirimin yapıldığı uygulamaya 7 bin kişi katılması beklenirken 13 bin kişi başvurdu. TOKİ 551 milyonluk gelir elde etti

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) bu yıl ekim-kasım döneminde uyguladığı erken ödeme indiriminden yararlanmak için yapılan başvurular, önceki kampanyalara göre rekor düzeye ulaştı. TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, 11 Ekim-12 Kasım günleri arasında gerçekleştirilen ‘borcunu kapatana erken tapu’ kampanyası için 13 bin kişi başvurdu.

Erken öde, %17 indirim kazan

Borcunu peşin kapatan vatandaşlar yüzde 20.3, taksitle kapatanlar ise yüzde 17 indirimden yararlanırken, TOKİ 551 milyon liralık gelir elde etti. Kampanyaya katılım için 7 bin civarında başvuru beklendiği belirtilen açıklamada, başvurunun beklentilerin üzerinde, 13 bin adet olarak, önceki rakamlara göre rekor düzeyde gerçekleştiği kaydedildi.

Kampanya yılda 2 kez yapılıyor

Açıklamaya göre, 22 Mart-19 Nisan döneminde uygulanan indirim kampanyasından 7 bin 864 kişi yararlanarak, 308 milyon lira erken ödeme yapmıştı. Yeni kampanyaya katılan kişi sayısı önceki döneme göre yüzde 65.3, kampanya sonucunda elde edilen gelir ise yüzde 78.8 arttı. TOKİ, kaynak ihtiyacını karşılamak ve borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların isteklerine yanıt vermek için yılda ortalama 2 kez indirim kampanyası düzenliyor.

Satış ofisleri bayramda da açık
TOKİ, 7 gün sürecek bayram tatili boyunca ev almak amacıyla proje gezecekler için sayılarını 39’a yükselttiği satış ve tanıtım ofislerini, bayramın ikinci gününden itibaren açık tutacak. Satışlara hız kazandırmak ve ev sahibi olmak isteyenlerin doğru tercih yapmasını sağlamak amacıyla, kurulan satış ve tanıtım ofislerinin sayısı 15’ten 39’a çıkarıldı. Bu ofisler, bulundukları bölgelerdeki bankalarla koordineli olarak çalışacak. Ev sahibi olmak isteyen ailelerin tüm sorularına cevap verecek bilgi birikimine sahip ekiplerin görev yaptığı satış ofislerinde, potansiyel müşterilere proje tanıtım CD’leri verilecek. Ayrıca, örnek daireler gezdirilecek. Uzmanların yetki alanı, tek proje alanıyla sınırlı kalmayıp, bulundukları ildeki projeler ile Türkiye’deki TOKİ konutlarını kapsıyor.Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
Bakınız
USD/TL:5.6917 / 5.702 EUR/TL:6.2941 / 6.3055   EUR/USD:1.1058 / 1.1058   GBP/USD:1.2473 / 1.2473
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria