Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

TOKİ'den yüzde 30 indirimli arsa

Yayın Tarihi
26.05.2010

Elindeki 186 parçayı satışa çıkaran TOKİ, bir önceki satışına göre arsa fiyatlarında yüzde 30'a varan indirim uyguluyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) elindeki 186 parça arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkardı. Yatırımcıların arsayı alırken de öderken de zorlanmamaları için değişik ödeme seçenekleri sunan TOKİ, aldığı arsa bedelinin yüzde 12’sini peşin ödeyenlere bile vadeli satış imkanı sunacak.

TOKİ’den yapılan yazılı açıklamada, TOKİ’nin 8 Haziran’da elindeki 186 parça arsayı açık artırma yöntemiyle satacağı bildirildi. TOKİ’nin merkez binasında yapılacak açık artırmaya katılmak isteyen yatırımcıların, İstanbul, Adana ve Gaziantep’ten de video konferans sistemiyle teklif verebileceği belirtilen açıklamada, “Aralarında Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Elazığ’da bulunan kıymetli arsaların da yer aldığı satış sonucunda arsa alacak yatırımcılardan ayrıca KDV alınmayacak” denildi. Açıklamada, TOKİ’nin bir önceki satışına göre arsa fiyatlarında yüzde 30’a varan indirimler yaptığı ifade edilerek, yüzde 25 peşinat ödeyen yatırımcılara 60 ay vadeli ödeme kolaylığı sunduğu kaydedildi. Açıklamada, İdare’nin, yatırımcıların aldıkları arsayı öderken zorlanmamaları için vadeli satışlarda banka faiz oranları yerine, 6 aylık dönemler halinde Üretici Fiyat Endeksi’ne (ÜFE) göre vade farkı uygulayacağı bilgisi verildi.

Arsalar Ticaret Merkezi, Konut Alanı Şeklinde Değerlendiriebilecek

Açıklamada, satışa sunulan arsaların nasıl değerlendirileceği TOKİ tarafından yapılan çalışmalar ile bölgenin imar durumuna göre belirlendiği belirtilerek, ihaleye katılan yatırımcıların, aldıkları arsayı imar durumuna göre; konut alanı, ticaret merkezi, okul, rekreasyon alanı, spor tesisi, kreş, hastane, bölgesel ticaret merkezi, hal alanı, sanayi bölgesi, dini tesis, dinlenme ve park alanı, turizm ve eğlence alanı ile kamyon garajı olarak değerlendirebileceği belirtildi.

Ankara’daki 48 Arsanın Satışı Yapılacak

Açıklamada, Eskidji Müzayedecilik firması tarafından yapılacak açık artırma sonucunda; Gaziantep’te 26, Batman’da 3, Kocaeli’de 12, Ankara’da 48, İstanbul’da 5, Eskişehir’de 24, İzmir’de 20, Muğla’da 7, Konya’da 7, Antalya’da 6, Tekirdağ’da 4, Balıkesir’de 4, Şırnak’ta 3, Manisa’da 2, Kahramanmaraş’ta 2, Bursa’da 2, Osmaniye’de 1, Erzincan’da 1, Mersin’de 1, Sakarya’da 1, Tokat’ta 1 Gümüşhane’de 1 ve Elazığ’da 1 arsanın satışı gerçekleştirileceği bilgisine yer verildi.
Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
 Toki
Bakınız
USD/TL:5.6917 / 5.702 EUR/TL:6.2941 / 6.3055   EUR/USD:1.1058 / 1.1058   GBP/USD:1.2473 / 1.2473
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria