Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

TOKİ, Aydın'da ikinci kez toplu konut yapacak

Yayın Tarihi
04.05.2010

Aydın Belediye Meclisi, TOKİ ile ortak işbirliği yaparak Toplu Konut ve Sosyal Donatı Binalarının yapılabilmesi  için protokol yapmak üzere Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yetki verdi.

Aydın Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı 1. oturumu, belediye meclis salonunda yapıldı. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında yapılan toplantıda görüşülen gündem maddelerinde aşağıdaki kararlar imza altına alındı.

Aydın bölgesinde doğal gaz dağıtımını yapacak olan Aydın Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. nin bedelsiz olarak devredeceği Belediyemiz hissesine düşen yüzde 4,046 oranındaki pay ile ortak olunması hususu görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75’nci maddesi gereğince TOKİ ile ortak işbirliği yaparak Toplu Konut ve Sosyal Donatı Binalarının yapılabilmesi için protokol yapmak ve bu konuda sözleşme imzalamak üzere Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yetki verilmesi hususu oybirliği ile kabul edildi.

İmar planı gereğince müstakil inşaata elverişli bulunmayan Belediye hisseleri ile bitişiğindeki parsellerle şuyulanması gereken sıyrık Belediye arsalarının diğer hissedar veya şuyulanması gereken diğer parsel maliklerine müracaatları durumunda emlak beyan değerinin altında kalmamak kaydıyla ve kıymet takdir komisyonunca takdir edilen bedeller üzerinden satışına 2010 yılı sonuna kadar izin verilmesi ve Belediye Encümeninin bu konuda yetkili kılınması hususu görüşülmek üzere İmar ve Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

İl merkezinde yaşayan 40 yaş ve üzeri bayanlarda sağlık taraması yaparak, meme kanserinde erken tanı ve tedavi hususlarında halkı bilinçlendirme amaçlı çalışmaların başlatılması ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ile müşterek çalışma yapılması hususu görüşülmek üzere Sağlık, Spor ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na havale edildi.

06 Mayıs 2010 Perşembe günü yapılacak Mayıs ayı Meclis toplantısı 2. oturumunun saati 18.00 olarak belirlendi.Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
Bakınız
USD/TL:5.7046 / 5.7149 EUR/TL:6.3197 / 6.3311   EUR/USD:1.1078 / 1.1078   GBP/USD:1.2091 / 1.2091
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria