Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

İstanbul’da 2 evden 1’ine internet girdi, TTNet dünya 12’ncisi oldu

Yayın Tarihi
31.03.2010

Geçtiğimiz yıl krize rağmen internet sektörü büyümeye devam etti.

Türkiye’de DSL abonesinin 7 milyonu geçtiğini söyleyen TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Şirketimizin abone sayısı 6 milyonu buldu. Bu sayı hızla artıyor” dedi. Yılmaz, “İstanbul’da her 2 evden birinde internet bulunuyor. Sektörde lisans almış firma sayısı 100’e yaklaştı” derken, TTNet’in abone sayısı bakımından dünyanın 12’nci büyük DSL operatörü olduğunu açıkladı. Yılmaz, “Bu bizim için çok önemli bir gelişme. Abone sayımız yeni kampanyalarla her geçen gün artıyor” dedi.

Türkiye’de internet kullanıcı profilinin 16-35 yaş grubu olduğunu söyleyen Tahsin Yılmaz, sektördeki gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Bu yaş grubu interneti önemli ölçüde kullanıyor. Artık televizyon yerine internetten video ve film izlemeyi tercih ediyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle internet daha hızlı ve yaygın bir iletişim aracı olmaya başladı. 3G bizim pazarımızı etkilemedi. Hatta biz de bu alanda ürünler geliştirdik. Kullanıcılarımızın çoğu kotalı aboneliği tercih ediyor. Biz de fiyat politikamızı yeniledik. Sürekli hız artışı yapıyoruz ancak abonelerin fiyatı sabit kalıyor. Sektördeki rakamlar ve Türkiye nüfusunun gelişimi bu sektörün önünün açık olduğuna işaret ediyor.”

Altyapı yatırımlarını Türk Telekom’un üstlendiğini hatırlatan Tahsin Yılmaz, şöyle konuştu: “Yatırımlar hızla devam ediyor. Altyapı yatırımları bizim için çok önemli. Bugün Türkiye’de internet olmayan il yok. Büyük şehirlerde ise internet kullanıcısı çok fazla. İstanbul bu konuda liderliğini sürdürüyor. Her 2 evden 1’inde internet bulunuyor. İnsanların en yakınında cep telefonu oluyor. Daha sonra internet geliyor. Artık her şey internete taşınıyor. Bu konuda yasal platformlarda geliştikçe internet kullanımı daha güvenli oluyor.”

Kaynak: HürriyetFacebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
 ADSL
Bakınız
USD/TL:5.7188 / 5.7291 EUR/TL:6.3803 / 6.3918   EUR/USD:1.1157 / 1.1157   GBP/USD:1.296 / 1.296
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria