Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

Halkbank, esnaf kredisi faiz oranını düşürdü

Yayın Tarihi
20.04.2009

Yapılan indirimle esnaf kredisi faiz oranı "ilk defa" tek haneye düştü

Halkbank'ın, esnaf kredisinin faiz oranını yüzde 9'a düşürdüğü bildirildi.

Halkbank'tan yapılan yazılı açıklamada, bankanın, ticari ve KOBİ kredilerinin faiz oranlarını 1 Mayıs 2009'dan geçerli olacak şekilde indirdiği belirtildi.

Söz konusu indirim kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla sadece Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kredisinin esnafa yansıyan faiz oranının yüzde 9 olduğu bildirilen açıklamada, böylece esnaf kredisi faiz oranının "ilk defa" tek haneye düştüğü kaydedildi.

Açıklamada, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandırılan krediden tüm esnaf ve sanatkarların yararlanabileceği ifade edildi.

Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, konuya ilişkin değerlendirmesinde, uzun süredir bu faiz indirimi üzerinde çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Piyasa koşullarının uygunluğunu göz önünde bulundurup bankamız içinde gerekli düzenlemeleri yaparak esnaf ve sanatkarların bizden beklediği bu indirimi gerçekleştirdik. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri ile işbirliği içinde esnafımız için gerekli finansal kaynağı çok düşük faiz oranıyla sağlamaya devam edeceğiz. Türkiye tarihinde ilk defa faiz oranı tek haneye düşen esnaf kredisinin ülkemiz ekonomisini canlandırmada büyük rol üstleneceğini düşünüyoruz. Halkbank olarak, 71 yıllık bankacılık misyonumuza yakışır şekilde üzerimize düşeni yapmanın gururunu yaşıyoruz."

Kaynak:Dünya
Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
Bakınız
USD/TL:4.0332 / 4.0405 EUR/TL:4.967 / 4.976   EUR/USD:1.2315 / 1.2315   GBP/USD:1.406 / 1.406
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria