Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

En cazip kredi kampanyaları

Yayın Tarihi
27.05.2010

Düğün ve tatil sezonu açıldı bankaların kredi yarışı kızıştı, işte bankaların kampanyaları:

Yaz aylarına girilmesiyle bankaların ihtiyaç kredilerindeki yarışı da alevlendi. Özellikle tatil mevsiminin başlaması ve evlilik sezonun açılması bankaların ihtiyaç kredilerinde cazip kampanyalar düzenlemesine neden oldu. Bankalar, tatil kredisinden, evliliğe, elektronik eşyadan eğitime, doğumdan beyaz eşyaya kadar farklı alanlarda kredi kullandırıyor. İşte bankaların kullandırdıkları ihtiyaç kredilerinden bazıları:


İş Bankası • Tatil: İş Bankası, tüketici kredilerinde 60 aya varan vadelerde yüzde 1.59 faiz oranı uyguluyor. Şubelerin yanı sıra internetten, netmatiklerden ve telefonla da kredi başvurusu kabul eden İş Bankası, kullandırdığı tatil kredisi ile müşterilerine rahat bir tatil yapma fırsatı sunuyor. İş Bankası’nda tatil kredisi 1-48 ay vadeli olarak kullandırılıyor. İş Bankası’ndan 24 ay vadeli 10 bin TL’lik tatil kredisi alanlar aylık 518.50 TL ödeme yapıyor.
 • Kariyerim: İş Bankası, yüksek lisanstan doktoraya, mesleki İngilizce’den kısa süreli eğitim programlarına kadar kariyer planına sahip müşterilerine kredi imkanı sağlıyor. Kariyerim Kredisi ile İş Bankası, 1-36 ay vadeye kadar yüzde 1.59 faiz oranı ile kredi veriyor.
 • Faturalı Alışveriş: İş Bankası anlaşmalı olduğu firmalardan beyaz eşya, bilgisayar gibi ürünleri alan müşterilerine Faturalı Alışveriş kredisi veriyor. Faturayı göstererek krediyi kullanabilen müşterilerin aldığı ürünün bedelini firmaya İş Bankası ödüyor. Faturalı Alışveriş kredisi 1-48 ay arasında istenilen vadede kullandırılıyor. Faiz oranı ise yüzde 1.49.
 • Eğitim: İş Bankası, çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak isteyen müşterilerine yönelik bir kredi ürünü sunuyor: Eğitim Kredisi. Eğitim Kredisi, eğitimi devam eden öğrencilerin özel okul, üniversite, dershane gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanılabiliyor. Eğitim kredisinde ister öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge karşılığı kredi tutarı okul hesabına aktarılabiliyor ya da nakit olarak veriliyor. 1-12 ay vadede kullandırılan Eğitim Kredisi’nin faiz oranı yüzde 1.20.
 • Emekli Kredisi: Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na aktaran tüm SGK emeklileri, emekli maaşlarının ayda bir ödenmesine bağlı olarak ayda bir taksit ödemeli veya emekli maaşlarının 3 ayda bir ödenmesine bağlı olarak 3 ayda bir taksit ödemeli Emekli Kredisi’nden yararlanabiliyor. Emekli Kredisi 1-48 ay vadede kullandırılıyor.


Akbank


 • İndirimli Kredi: Akbank, ihtiyaçlarını karşılamak için piyasa faizlerinin düşmesini bekleyenlere İndirimli Kredi sunuyor. Bu kredi ile kredi faizinizin bir kısmını önden ödeyip kredi faizi indirilip taksit yükü hafifletilebiliyor. İndirimli Kredi ürünü, TL ihtiyaç kredilerinde 60 aya kadar kullanılabiliyor. Faiz oranları ise yüzde 1-5 arasında değişen komisyon oranlarına göre yüzde 0.88-1.56 aralığında.
 • Evlilik Kredisi: Akbank, evlenecek çiftlere özel kredi de veriyor. Evlenecek çiftlere yüzde 1.09 faiz oranı ve 149 TL masraf ile ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunan Akbank’ta ayrıca dileyenler kredilerini 4 ay sonra ödemeye başlıyor. Evlilik Kredisi, 20 bin TL’ye kadar kullandırılabiliyor. 10 bin TL’lik 36 ay vadeli Evlilik Kredisi alanlar aylık 347 TL taksit ödüyor.
 • Ev Geliştirme Kredisi: Evindeki mobilyaları değiştirmek, bakım-onarım yapmak isteyenler Ev Geliştirme Kredisi alabiliyor. 60 aya varan vadelerde kullandırılan kredinin faiz oranı yüzde 1.59.
 • Tüp Bebek: Bu kredi için 36 ay vadeye kadar kredi kullandırılabiliyor. İstenilen belgeler nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi, son döneme ait su/elektrik/doğalgaz/telefon faturası veya ikametgah belgesi ve gelir durumunu gösterir belge.


Garanti Bankası


 • 5 Dakikada Bireysel Destek Kredisi: Garanti Bankası, müşterisi olmasa dahi kredi başvurusu yapanlara 5 dakika içerisinde yanıt veriyor. Bu krediyi almak isteyenler cep telefonundan, internet sitesinden, Garanti Paramatik ve Alo Garanti’den kredi başvurusu yapabiliyor.
 • İndirimli Destek Kredisi: İndirimli Destek Kredisi, 165 TL taksitli, yüzde 0.84 faizli, 5 bin TL; 240 TL taksitli, yüzde 1.11 faizli, 10 bin TL gibi farklı seçeneklere sahip. Daha kısa vadeli talepler için yüzde 0.44 faizli, 5 bin TL; daha yüksek tutarlı talepler için ise yüzde 1.07’den başlayan faizler ve 60 aya varan vadelerle sunuluyor.
 • Esnek Destek Kredisi: İhtiyaç duyduğunuz kredi limitini belirleyin. Limitinizin en az 1/3’ünü hemen kullanın. Geri kalan kısmını 6 ay içinde dilerseniz bir dilim, dilerseniz 2 ya da 3 dilim halinde kullanın. Limitinizin hepsine ihtiyaç duymadınız, geri kalanını kullanmayın. Başvuru alt limiti 10 bin TL.
 • Muayenehane Kredisi: Doktorlara, diş hekimlerine kefilsiz, 60 aya kadar vadelerde veriliyor. Başvurular ortalama bir gün içerisinde değerlendiriliyor. Kredi kullandırımında size en uygun ödeme planını belirleyebiliyorsunuz. Faiz oranı ise yüzde 1.54.HSBC

 • İhtiyaç Kredisi: HSBC, ihtiyaç kredisi ile evlilikten eğitime, tatilden beyaz eşyaya, acil sağlık harcamalarından tüp bebeğe kadar her türlü bireysel ihtiyacı karşılıyor. 3 bin TL’den 30 bin TL’ye kadar kredi kullanma fırsatı veren HSBC’de vade oranı ise 36 aya kadar uzayabiliyor. HSBC’den 24 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi alanlar aylık yanlızca yüzde 1.49 faiz oranı veriyor.
 • Eğitim: Maksimum 30 bin TL’ye kadar 36 ay vade imkanı sunan HSBC Eğitim Kredisi için kefil gerekmiyor. 24 ay vadeli 5 bin TL eğitim kredisi alanlar için aylık faiz oranı yüzde 1.39. Faiz İadeli Eğitim Kredisi’nde ise kredisini zamanında ödeyene vade sonunda faiz geri ödeniyor. Faiz iadesi en az 6, en fazla 24 ay vadeli ihtiyaç kredileri için geçerli.
 • Evlilik Kredisi: 36 aya varan vade seçenekleri sunan HSBC, 30 bin TL’ye kadar kefilsiz kredi veriyor. 5 bin TL’ye 24 ay vadeli evlilik kredisi için faiz oranı yüzde 1.39.
 • İndirimli İhtiyaç Kredisi: 36 aya varan vade seçenekleri var. Yüzde 1-5 arasında komisyon üzerinden alınan kredilerde faiz oranları yüzde 0.50 -1.43.
 • Masrafsız İhtiyaç Kredisi: HSBC 36 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 1.11 faiz oranı ile ihtiyacınıza özel kredi imkanı sunuyor.Finansbank


 • Alışveriş Kredisi: Finansbank, harcamanız ne olursa olsun faturalarını gösterenlere kredi veriyor ve ödemeyi satıcı firmaya yapıyor. Alışveriş Kredisi ile İhtiyaç Kredisi’nden daha avantajlı faiz oranlarından kredi kullanılabiliyor. 60 aya varan vade seçeneneklerinin yanında ilk 3 ay geri ödemesiz taksitlendirme imkanı da sunuluyor. Alışveriş Kredisi başvuruyla ilgili tüm belgelerin şubeye teslim edilmesinden sonra 2 iş günü içerisinde başvuru sonucu öğreniliyor. Alışveriş Kredisi’nin faiz oranı ise yüzde 1.49.
 • Dosya Masrafsız Kredi: Finansbank, kredi kullanırken dosya masrafı ödemekten sıkılan “Krediye ne kadar ödeyeceğimi tam olarak görmek istiyorum” diyenlere özel bir kredi veriyor. Kefilsiz olarak kullandırılan Dosya Masraf İhtiyaç Kredisi en az 12 ay en fazla 60 ay vadeli olarak veriliyor. Kredinin minimum tutarı 2 bin TL ve faiz oranı yüzde 1.94. 5 bin TL’lik 12 ay vadeli kredi alanlar ayda 480 TL ödüyor.


Vakıfbank


 • Tatil: Bu yıl 56’ncı yaşını kutlayan VakıfBank, tatile çıkmak isteyenlere “Turistik” kredisi veriyor. Kefil aranmayan Turistik Kredisi ile 10 bin TL’ye varan kredi seçeneği verilirken 24 aya kadar da vade seçeneği bulunuyor.
 • Eğitim: Yüksek öğrenime hazırlanan gençlere yönelik Vakıfbank’tan Özel TİK kredisi. Limitin 20 bin TL’ye vardığı VakıfBank Yüksek Öğrenime Özel TİK Kredisi’nde vade imkanı 24 aya kadar varıyor. Yüzde 1.19 faiz oranı belirleyen VakıfBank müşterilerine krediyi kefilsiz sunuyor.
 • Romantik: Evlenmek ve balayını romantik geçirmek isteyenlere VakıfBank’tan Romantik Kredi. Gelin ve damat adaylarına özel sunulan Romantik Kredi’de 10 bin TL’ye varan kefil istemeyen kredi çeşitlerinde 36 aya varan vade ve yüzde 1.29 faiz imkanı veriliyor. VakıfBank’ın Romantik kredisinde isteyenler ödemeye hemen, isteyen ise 3 ay sonra başlayabiliyor.Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

USD/TL:4.7545 / 4.763 EUR/TL:5.4969 / 5.5068   EUR/USD:1.1562 / 1.1562   GBP/USD:1.3186 / 1.3186
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria