Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

Emlak Bankası yeniden faaliyete geçiyor

Yayın Tarihi
04.05.2017


Bankacılık yapma yetkisi 2001 yılında sona eren ve tasfiye kapsamına alınan Emlak Bankası yeniden aktif hale getiriliyor.

Hükümet, Emlak Bankası hakkındaki tasfiye kararını kaldırıp yeniden bankacılık yapması yönünde karar aldı.

Sözcü'de yer alan habere göre; 2001 yılında bankacılık işlemleri yapma ve mevduat kabul etme yetkisi kaldırılarak tasfiyesine karar verilen Emlak Bankası, 16 yıl aradan sonra yeniden sektöre dönüyor.

Emlak Bankası hakkındaki kritik düzenleme Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeyi bekleyen ve torba tasarıya dönüşecek yeni af yasa tasarısının içine önergeyle eklenecek. Hazırlanan önerge ile 16 yıl önce alınan Emlakbank hakkındaki tasfiye kararı tümden kaldırılacak ve yeniden sektöre dönmesinin önündeki yasal engeller temizlenecek.

BDDK ONAY VERECEK


Halen Hazine Müsteşarlığı'nın malı görünen Emlak Bankası, tasfiye kararının kaldırılmasının ardından yeniden kuruluş işlemlerine başlayacak. Bunun için öncelikle Emlak Bankası yönetimi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na (BDDK) kuruluş izni verilmesi için resmi başvuru yapacak. Başvuru, Emlak Bankası'nın bankacılık işlemleri yapma ve mevduat kabul etme yetkisi talebiyle yapılacak. BDDK'nın kuruluş onayı vermesi halinde, en geç bir yıl içerisinde yine faaliyet izni başvurusu yapılacak.

(Sputnik Türkiye)Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
 Banka ,  gündem
Bakınız
USD/TL:4.0332 / 4.0405 EUR/TL:4.967 / 4.976   EUR/USD:1.2315 / 1.2315   GBP/USD:1.406 / 1.406
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria