Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Haberler

20 şirket, Invest AD’yle buluştu

Yayın Tarihi
10.02.2010

Akbank, Türk şirketlerini Abu Dabi yatırım kuruluşlarından Invest AD ile buluşturdu

Akbank’tan yapılan açıklamada, bankanın Türkiye’de yatırım yapmaya hazırlanan Abu Dabi finansal hizmetler kuruluşlarından Invest AD ile Türkiye’nin ‘önde gelen’ 20’den fazla şirketini bir araya getiren toplantılara ev sahipliği yaptığı bildirildi.

‘Cazip fırsatlar var’

Açıklamada, bu kapsamda yapılan toplantılarda Invest AD yönetimi ile inşaat, gayrimenkul, perakende, hizmet, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren 20’den fazla Türk şirketinin bir araya geldiği kaydedildi.
Aralık 2009’da 400 milyon dolar tutarındaki özel sermaye fonu ile Türk lojistik sektöründe faaliyet gösteren Ekol şirketine yatırım yapan Invest AD’nin, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’de fon yönetimi faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi. Invest AD Genel Müdürü Nazem Al Kudsi, “Yüksek büyüme potansiyeline sahip Türk piyasalarındaki cazip yatırım fırsatlarına inanıyoruz” dedi.
Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt ise Dubai ofisini açarken başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere bölge ülkelerden Türkiye’ye gelebilecek fonlara aracılık etmek, bu fonların yolunu açmak ve Türk şirketleriyle bölgedeki şirketler arasında gelişebilecek işbirliklerinde rol almayı hedeflediklerini ifade etti.

Kaynak: MilliyetFacebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Labels
 Banka
Bakınız
USD/TL:5.8417 / 5.8522 EUR/TL:6.4405 / 6.4521   EUR/USD:1.1025 / 1.1025   GBP/USD:1.252 / 1.252
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria