Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Tavsiyeler

Kredi Kartları Yıllık Ücret Karşılaştırması

Yayın Tarihi
27.03.2013


Kredi kartı müşterilerinin özellikle son zamanlardaki kart ücreti isyanları ve açılan davalar, bankaları çözüm arayışı içine sokmuştu. Bu süreç sonucu bankaların sunduğu çözüm önerisi yavaşça gün yüzüne çıkıyor. Bankaların kredi kartı ücreti sorununa çözümü; taksit, puan, indirim, uçuş mili gibi fırsatlar sunmayan buna karşılık kredi kartı ücreti olmayan kredi kartlarını piyasaya sunmak. Kısacası, taksit ve puan gibi fırsatlardan yararlanmak isteyen müşteriler yine kart ücreti ödemeye devam etmek zorunda kalacak. Detaylı bilgiye “Formül bulundu. İçi boş kredi kartı” başlıklı haberimizde ulaşabilirsiniz.
   
Bu çözüm önerisi kimin işine yarar, kimin yaramaz bilemeyiz; ama bu yazımızda FinZoom okurlarına bankaların sunduğu en güncel kredi kartı ücretlerini objektif bir şekilde ele alacağız. Bu sayede bu ücretleri tek bir kaynaktan değerlendirip, karar vermenize yardımcı olmaya çalışacağız.
   
En düşük kredi kartı ücreti talep eden banka Ziraat Bankası. Ziraat Standart – Klasik kartın yıllık ücreti 10TL, Ziraat Maximum – Klasik kartın ise 15TL.
   
İş Bankası, Maximum Mastercard için yıllık 40 TL ücret alırken, üniversite öğrencilerine sunduğu İş’te Üniversiteli kartı için yıllık 20 TL talep ediyor.
   
Garanti Bankası’nın yaygın kredi kartı Bonus Card’ın yıllık ücreti 59 TL. Taraftara sunulan GS Bonus Card, FB Bonus Card, BJK Bonus Card ve TS Bonus Card ürünlerinin yıllık ücreti de 59 TL. Bonus Platinum Card’ın yıllık ücreti 75 TL olarak belirlenirken, Garanti Bankası American Express Card kullanıcıları yıllık olarak 75 USD ödüyor.
   
HSBC, standart kredi kartı olarak geçen “Standart Asıl Kart” ve Advantage Hızz Standart Kart için yıllık kullanım ücretini aynı tutarda belirlemiş gözüküyor, 50 TL. HSBC’nin öğrencilere sunduğu Campus Kart’ın ise yıllık ücreti 20 TL.
   
Yapı Kredi Bankası’nın popüler kartı olan Worldcard kullanmaya karar verirseniz, ödemeniz gereken yıllık ücret 60 TL. Bu tutar World Gold Card’ta 75 TL’ye çıkıyor. Yapı Kredi’nin sunduğu bir diğer kart olan Adios için yıllık ücret 90 TL. Öğrencilere sunulan Yapı Kredi kredi kartı olan Play için ise bu tutar 20 TL olarak gözüküyor.
   
ING Bank’ın standart kredi kartı olarak gözüken ING Bonus Standart’ın yıllık ücreti 59 TL. ING Bonus Plus için ise yıllık 68 TL talep ediliyor.
   
Finansbank’ın standart kredi kartı olan CardFinans Classic için biçilen yıllık ücret 49 TL. CardFinans Gold müşterileri ise yıllık ücret olarak 65 TL ödüyor. Finansbank’ın 25 yaş altı müşterilerine sunduğu CardFinans GO’nun yıllık ücreti ise 25 TL.
   
Akbank’ın kredi kartı olan Axess Card’ın Klasik tipi kart kullanmak için yılda 75 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Axess Gold kullanmak istiyorsanız bu tutar 85 TL’ye çıkıyor. Akbank’ın gençlere sunduğu “exi26” adlı kartının yıllık ücreti ise 15 TL.
   
Citibank, Citi Klasik kredi kartı için yıllık 40 TL, Citi Gold kredi kartı için yıllık 50 TL ve Citi Axess Klasik kredi kartı için ise 55 TL ücret talep ediyor.
   
Worldcard ile iş birliği yapan Vakıfbank, sunduğu Vakıfbank Worldcard Classic kartı için yıllık 50 TL ücret alırken, Vakıfbank Worldcard Gold kartı için ise 60 TL ücret alıyor.
   
Denizbank’ın sunduğu “Denizbank Kredi Kartı Classic” kredi kartı için yılda 40 TL ödemeniz gerekirken, bu tutar “Denizbanka Kredi Kartı Gold” ürününde 45 TL olarak görünüyor.
   
Kredi kartlarında Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası ile birlikte çalışan TEB’in sunduğu TEB Bonus Card’ın ve TEB Classic Worldcard’ın yıllık ücretleri aynı tutarda; 50 TL.
   
Bu yazıda bahsedilen yazı ve değerler, bankaların internet sitelerinden güncel olarak alınmış olup, belli başlı ürünleri kapsar. Kredi kartlarını belirlediğiniz kriterlere göre FinZoom üzerinde karşılaştırabilir ve dilediğiniz karta anında başvuru yapabilirsiniz.


Göktuğ TURAN
goktug@finzoom.com | FinZoom Finansal Analist

   
Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

USD/TL:4.0332 / 4.0405 EUR/TL:4.967 / 4.976   EUR/USD:1.2315 / 1.2315   GBP/USD:1.406 / 1.406
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria