Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Tavsiyeler

Konut Kredilerinde Kasım Ayı

Yayın Tarihi
03.12.2014


Konut kredileri faiz oranlarında Nisan ayından buyana süren faiz indirimleri Kasım ayında da devam etti. Faiz oranlarındaki inidimler geçen aya nazaran endekse katılan bankaların hepsinde gerçekleşmemesine rağmen endeksi aşağı çekmeyi başardı. Bu indirimlerle beraber Finzoom YMO endeksi düşüşüne devam etti.
 
Kasım ayında Finzoom Aylık Ortalama endeksine katılan bankalar arasında, 120 ay vade ve 100,000 TL için, %0.31 puan ile en fazla YMO indirimi Denizbank’da  gözlemlendi. Bunun yanısıra İşBank %0.24 puan, VakıfBank bank %0.23 puan ile indirime giden bankalar arasında yer aldı. Konut kredilerindeki güncel faiz oranlarını Finzoom konut kredileri karşılaştırma bölümünden öğrenebilirsiniz.

Gözlemlenen faiz oranı indirimleri ve piyasaya sunulan çeşitli kampanyalarla Finzoom YMO endeksi 2014 yılının en düşük seviyesine ulaştı. 100,000 TL ve 120 ay vadede en uygun konut kredisi faiz oranlarınını %11.71 Finzoom YMO oranıya İşBank sunmaktadır. Ayrıca Garantibankası %12.08  ile endekse katılan bankalar arasında en uygun kredileri sunmaktadır. Konut kredileri faiz oranları ve YMO oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.Konut kredisi pazarında, farklı bankaların müşterilerine farklı kampanyalarla çeşitli kredi ürünleri sunduklarını unutmamak gerekir. Kredi faiz, masraf ve her banka için aynı parametrelerın kullanıldığı YMO oranlarını Finzoom üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Kredi faiz oranlarındaki değişim    
Ekim ayında %12.94 seviyelesine düşen Finzoom Yıllık Ortalama Maliyet Oranı, 2014 Kasım ayında gözlemlenen indirimlerle beraber %12.84 seviyesine geldi. 

Tüketici Kredilerinde Kasım Ayı 
Kasım ayında da tüketici kredi faiz oranlarında ciddi bir değişim gözlemlenmesede faiz oranlarında ufak çaplı artış yaşandı. Önümüzdeki dönemde yıl sonu kampanyalı ürünlerin artmasıyla birlikte faiz oranlarında düşüş gözlemlenmesi bekleniyor. Hali hazırda devam eden kampanyalı kredilerde de ufak çaplı bir faiz indirimi gözlemlenebilir.  Finzoom YMO endeksi Ağustos ayında %19.30 seviyesine çıktı. Önümüzdeki yaz dönemide ufak çaplı faiz indirimleri beklense de 2013’ün son dönemindeki yıl sonu kampanyalı faiz oranlarını tekrar yakalamak biraz zor gözüküyor. Finzoom üzerinden kredi  kampanyalarına ulaşabilir ve kendinize en uygun kredi ürününü seçebilirsiniz. İhtiyaç kredisi faiz oranlarına buradan ulaşabilirsiniz.Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Bakınız
USD/TL:5.6784 / 5.6886 EUR/TL:6.3499 / 6.3614   EUR/USD:1.1183 / 1.1183   GBP/USD:1.2447 / 1.2447
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria