Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Tavsiyeler

Banka Kredileri Analizi Temmuz Raporu

Yayın Tarihi
30.07.2014

Konut Kredilerinde Temmuz Ayı
Konut kredileri faiz oranlarında Nisan ayından buyana süren faiz indirimleri Temmuz ayında da devam etti. Faiz oranlarındaki inidimler geçen aya nazaran endekse katılan bankaların hepsinde gerçekleşti. Bu indirimlerle beraber Finzoom YMO endeksi düşüşüne devam etti. 
Temmuz ayında Finzoom Aylık Ortalama endeksine katılan bankalar arasında, 120 ay vade ve 100,000 TL için, %3.62 puan ile en fazla YMO indirimi Şekerbank’da  gözlemlendi. Bunun yanısıra İşbankası %3.43 puan, Anadolu bank %2.02 puan ve Halkbank %1.95 puan ile en fazla indirime giden bankalar arasında yer aldı. Konut kredilerindeki güncel faiz oranlarını Finzoom konut kredileri karşılaştırma bölümünden öğrenebilirsiniz.

Gözlemlenen faiz oranı indirimleri ve piyasaya sunulan çeşitli kampanyalarla Finzoom YMO endeksi 2014 yılının en düşük seviyesine ulaştı. 100,000 TL ve 120 ay vadede en uygun konut kredisi faiz oranlarınını %12.06 Finzoom YMO oranıya Garanti Bankası ve  Vakıfbank sunmaktadır. Ayrıca Halkbank, Odebank, Denizbank, Yapıkredi bankası %13.00 barajının altında kredi sunan bankalar arasında gözükmekte. Konut kredileri faiz oranları ve YMO oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.Konut kredisi pazarında, farklı bankaların müşterilerine farklı kampanyalarla çeşitli kredi ürünleri sunduklarını unutmamak gerekir. Kredi faiz, masraf ve her banka için aynı parametrelerın kullanıldığı YMO oranlarını Finzoom üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Kredi faiz oranlarındaki değişim    
Haziran ayında %14.60 seviyelesine düşen Finzoom Yıllık Ortalama Maliyet Oranı, 2014 Temmuz ayında gözlemlenen indirimlerle beraber %13.40 seviyesine geldi. 

Tüketici Kredilerinde Temmuz Ayı 
Temmuz ayında da tüketici kredi faiz oranlarında ciddi bir değişim gözlemlenmedi. Devam eden kampanyalı kredilerde BurganBankın ihtiyaç kredisi dışında herhangi bir değişiklik gözlemlenmedi. Bu kampanyalı kredide gözlemlenen cuzi faiz indirimi ile geçen ay nazaran Finzoom ortalama YMO endeksinde %0.31 puanlık bir düşüş gözlemlendi. Finzoom YMO endeksi Temmuz ayında %19.03 seviyesine geriledi. Önümüzdeki yaz dönemide ufak çaplı faiz indirimleri beklense de 2013’ün son dönemindeki yıl sonu kampanyalı faiz oranlarını tekrar yakalamak biraz zor gözüküyor. Finzoom üzerinden kredi  kampanyalarına ulaşabilir ve kendinize en uygun kredi ürününü seçebilirsiniz. İhtiyaç kredisi faiz oranlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gökhan Göğebakan
Finansal Analist

Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Bakınız
USD/TL:5.6784 / 5.6886 EUR/TL:6.3499 / 6.3614   EUR/USD:1.1183 / 1.1183   GBP/USD:1.2447 / 1.2447
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria