Ana Sayfa
Ortaklık Programı Hakkımızda
Tavsiyeler & Haberler
Yönlendirme
Reklam
 
Tavsiyeler

Banka Kredileri Analizi Ekim Raporu

Yayın Tarihi
28.10.2013

Konut Kredilerinde Ekim Ayı
Konut kredileri faiz oranlarında Haziran ayından bu yana süren faiz artışı, Ekim ayında yerini daha stabil bir görünüme bıraktı. Ekim ayında faiz oranlarında bir artış gözlemlenmedi. Bunun yanısıra ufak çaplı faiz oranı inidirimleri yaşandı. Finzoom endeksine katılan bankalar arasında 3 bankanın YMO oranı düşerken, hiçbir bankanın YMO’nında bir artış gözlemlenmedi. Bu durum Finzoom ortalama YMO endeksini çok az da olsa aşağı çekmeyi başardı.

Finzoom Aylık Ortalama endeksine katılan bankalar arasında, 120 ay vade ve 100,000 TL için, %0.6 puan ile en fazla YMO indirimi Akbank’da gözlemlendi. Bunun yanısra YMO oranlarında Finansbank’da %0.5 puan ve YapıKredi bankasında %0.24 puanlık bir indirim gözlemlendi. Faiz oranları hakkında daha fazla bilgi ve kıyaslama için Finzoom konut kredileri karşılaştırma bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

120 ay vadede geçen ay tüketiciye %10.97 Finzoom YMO oranıyla en uygun konut kredisi kullandıran Garantibankası bu ay da en uygun krediyi sunan banka olarak göze çarpmaktadır. Garantibankası’nın ardından Vakıfbank’da %11.38 Finzoom YMO oranıyla konut kredisi sunmaya devam etmektedir. Konut kredileri faiz oranları ve YMO oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.Konut kredisi pazarında, farklı bankaların müşterilerine farklı kampanyalarla çeşitli kredi ürünleri sunduklarını unutmamak gerekir. Kredi faiz, masraf ve her banka için aynı parametrelerın kullanıldığı YMO oranlarını Finzoom üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kredi faiz oranlarındaki değişim
Eylül ayında %12,81 olarak gözlemlenen Finzoom Yıllık Ortalama Maliyet Oranı, Ekim ayında yaşanan cuzi faiz indirimleriyle beraber  %12,67 seviyesine gerilemiştir. Ekim ayında 120 ay vade, 100.000 TL için endekse katılan bankalar arasında en düşük yıllık maliyet oranı %10,97 ile Garanti Bankası’na aittir.

Tüketici Kredilerinde Ekim Ayı
Eylül ayında %17,40 olarak gözlemlenen ihtiyaç kredileri Finzoom ortalama YMO endeksi, Ekim ayında  devam eden bir çok bayram kampanyalı kredilerin sona ermesiyle ufak çaplı bir artış gözlemlenmiştir. Gözlemlenen faiz artışlarıyla beraber Ekim ayında Finzoom YMO endeksi  %17,62 seviyesine çıkmıştır. Finzoom üzerinden kredi  kampanyalarına ulaşabilir ve kendinize en uygun kredi ürününü seçebilirsiniz. İhtiyaç kredisi faiz oranlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Facebook Hesabınla Yorumla
Yorumlar ve Cevaplar

İlgili Kategoriler
Bakınız
USD/TL:5.7538 / 5.7642 EUR/TL:6.3654 / 6.3769   EUR/USD:1.1063 / 1.1063   GBP/USD:1.2211 / 1.2211
Bize ulaşın Finzoom SSS Reklam Çözüm Ortaklarımız Finansal Terimler Sözlüğü Site Haritası Gizlilik Politikamız
FINZOOM © 2010 - Tüm Hakları SaklıdırBulgaria Romania Invest in Bulgaria